Evde Doğum Sonrası Destek

 

Sevgili Yeni Anne,

 

Ağrıların var, heryerinden birşey sızıyor ve hayal edilemeyecek kadar yorgunsun. Herşey canını acıtıyor. Bedenin en uç sınırlarına kadar açıldı ya da kesildi içinden yeni bir hayatın çıkabilmesi için. Kalbin de yeni bir sevgiye açıldı ve bu o kadar büyük ki bu bile acı veriyor. Doğumun dalgalarından bahsedildiğini duydun ama belki postpartum dalgalardan bahsedildiğini duymamıştın. Seni uçuran bir sevinç ve sonra aşağı çekip gözyaşları ile yorganın altına çeken bir ağırlık. Bunların hepsi çok yeni, çok hassas ve acemisin. Kesin olan şey, yolunu bulacaksın hiç merak etme!

Dağıldığını hissediyorsun belki aslında yeni bir kadın doğurdun kendinden.

Onu da büyüteceksin. Kalbinin sesini dinle, gözyaşlarına izin ver ve destek al.

 

Bazen eş dost dışında birinden destek almak iyi gelebilir kendi sesini, kendi yolunu bulmaya çalışırken.  Doğumdan sonraki ilk günlerinde yanında olup sana destek olacak bir doğum profesyoneli (Doula) istersen bize yaz.

 

Hastaneden çıktıktan sonra 4 gün boyunca günde iki saat seni ziyaret edebiliriz. İstersen ziyaret sıklığı ve saatleri karşılıklı olarak belirlenebilir. Bu ziyaretler ihtiyacına göre şekillenir. Genel hatlarıyla en çok ihtiyaç duyulan konular şunlar:

 

  • Evdeki yeni düzen
  • Emzirme desteği,
  • Pratik bebek bakımı
  • Bebeğin ile iletişim
  • İlk banyo
  • Anneye destek

 

Lohusalık yoğun olduğu kadar aynı zamanda harika bir süreç olabilir. Dileriz ki bu dönemin hediyelerini alıp güçlenerek yolculuğuna devam edersin.

 

Bu oldukça yoğun geçiş döneminde yanında durup, kendine doğru yolunu bulmada destek olup alan tutacak bir yol arkadaşı istiyorsan bizimle iletişime geçebilirsin.

 

Bize ulaşmak için do-um@do-um.com adresine mail atabilir veya arayabilirsin. Tel : 0 531 408 13 23

 

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum