Doula Hizmeti

DOUM’dan doula hizmeti almak isterseniz öncelikle Türkiye’nin en deneyimli doulalarından Nur ve Sima ile çalışma olanağı bulabilirsiniz. Profsyonel doula hizmetinin yanı sıra Doum bünyesinde eğitim almış olan stajyer doulalardan neredeyse ücret ödemeden destek alabilirsiniz.

Hamilelik Sürecinde:

Doulanız doğumdan önce sizinle en az 2-3 kere buluşmayı planlar. Buluşmalardan biri doktor ziyaretinize eşlik etmek olabilir, diğeri evinizde bir kaç buluşma ve/veya gerekirse DOUM’da bir buluşma olabilir. Daha fazla buluşma ihtiyacı doğarsa, ayarlanabilir. 38-42. haftalar arası sizin oğumunuzun gerçekleşebileceği normal süreçtir ve doula için artık nöbet zamanıdır.  Bu süreçte doulanız 7/24 ulaşılabilir olur. Bu zaman dilimi içerisinde doğumunuza katılamayacağı tarihler varsa bunları anlaşma esnasında bildirir. Böyle bir durumda ya da her ihtimale karşı sizin için yedek bir doula da ayarlar.

Doğum Esnasında

Size ve eşinize kesintisiz olarak duygusal, fiziksel ve bilgisel destek verir. Gerekirse doğum sırasında sesinizin duyulmasına destek olur. Yapabileceklerinin hepsini burada sıralamak mümkün değil ama bazıları şöyle: masaj yapmak, pozisyon önermek, hastane prosedürleri hakkında bilgi vermek, vb. Aile olarak sizin vereceğiniz kararları desteklemek ve bu süreci rahatlık ve huzur içinde geçirmenize yardım etmek en büyük amacıdır.

Doğum destekçisi, doğumunuzun başından sonuna dek, bebek doğup ilk emzirme gerçekleşene kadar sizinle olur.

Doğumdan Sonra:

Genelde doğumdan sonra en az bir kaç saat daha hastanede kalır. Bebeğiniz ve sizin için her şeyin yolunda gittiğinde emin olduktan sonra sizi yeni ailenizle baş başa kalmanız için bırakır. Doğumu takip eden hafta içerisinde ya da birlikte kararlaştıracağınız bir zamanda sizi bir kaç kez daha ziyaret eder. Bu ziyaretler esnasında emzirmenizi destekler, sorularınızı cevaplar ve yenidoğan bebek bakımı hakkında bilgi verir.  Doğumunuz ile ilgili detayların üzerinden birlikte geçebilirsiniz. Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa birlikte devam etme kararı verebilirsiniz.

Sonrasında hayatınızın en özel anını paylaştığınız doulanız bağınız kopmaz, size bir telefon uzaklığındadır ve bu derin bağ ömür boyunca sevgiyle sürebilir.

Nur Sakallı ile bilgiye buradan,

Sima İbrahimiye Ölçer ile bilgiye buradan,

Diğer profesyonel ve stajyer doulalarla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum