Defne Arıkan
Dramaturg - Doula

Adres: Osmanağa Mah. Yoğurtçu Parkı Cad. 42/5 Kadıköy
Telefon: 0530 661 03 99
E-Mail: arikan.defne@yahoo.com


Sanatçı bir ailenin çocuğu olarak 1987 yılında doğdum. 2006 yılında Sanat Yönetmenliği üzerine yaptığım stajın ardından 2007 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde hem dramaturg olarak, hem de reji asistanı olarak çalışmaya başladım ve halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde dramaturg olarak çalışmaktayım. Çocuklar için, operaları çocuk operasına uyarlamakta ve çocuk oyunları yazmaktayım.


Uzun zamandır yapmış olduğum yoga çalışmalarımı profesyonelleştirerek 2017 yılında 
Nefess Yoga’da Çocuk Yogası Eğitmenliği Uzmanlık  Sertifikası, Yoga 8’den Ergen Yogası Eğitmenliği Uzmanlık Sertifikası ve Uluslararası İstanbul Pilates Federasyonu’ndan da Mat ve Pilates Reformer Eğitmeniği aldım. Ancak daha sonra uzmanlaşmak istediğim alanın hamilelerle ve bebeklerle olması gerektiğine karar vererek 2017 yılında Doum’da Nur Sakallı ve Sima İbrahimiye Ölçer ile Hamile Yogası Eğitmenliği üzerine çalıştım, bu arada Myoterapi Masaj Tekniği için Gamze de Liesen ile çalışarak Hamilelere Özel Masaj Teknikleri öğrendim. Kendi masaj kremlerimi yapmak için Cihangir Yoga’nın düzenlediği Rahatlatıcı Krem Yapım Atölyesine katıldım. 
Nefess Yoga’da Gül Dirican ile Restoratif Yoga Eğitimi ve Asu Somer ile Yoga Anatomisi üzerine 
çalıştım ve Hypno Birthing üzerine Cihangir Yoga’da yapılan seminere de katıldım.

2018 yılında da yine Doum’da aynı eğitmenler ve doulalarla Doula ve Doğuma Hazırlık Eğitmenliği’ne başladım ve çiçeği burnunda stajyer bir doula olmak için eğitim aldım. 
Kadıköy Nuve Yoga’da hamile yogası dersleri vermekteyim.

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum