Stresten Rahatlamaya – Bireysel Seanslar 

Bu seanslar Somatik Deneyimle® (Somatic Experiencing® veya SE) temellidir. 

Somatik Deneyimleme seansları sinir sisteminin temel işleyişi üzerine odaklanır. Böylece bedende sıkışmış geçmişe ait zor olayların yarattığı olumsuz etkileri ve semptomlarını iyileştirmek mümkün olur. En önemlisi her seansta daha fazla sakinleşme sağlar.

Geçmişe ait zor ve travmatik deneyimlerden gelen bazı yaygın stres semptomları; uykusuzluk, duygusal tetiklenmeler, kronik fiziksel rahatsızlıklar, ürkme tepkisi, sürekli ürkeklik, sosyal kaygı, patlamalar/taşmalar ya da bağımlılık sorunları olarak sıralanabilir. Sadece semptomlar değil aynı zamanda yaşama kendini daha fazla açabilmek ve canlılığın ve zindeliğin sunduğu faydaları alabilmek de bu yöntemin konusudur. Somatik Deneyimleme aynı zamanda stres konusundaki esneklik, denge, ve tolere edebilme kapasitesinin genişlemesi üzerinde de çalışır.

Sinir sistemi aslında doğuştan dengeli bir kapasiteye sahip. Bu dengeli işleyişine yeniden dönebilmesi ve kapasitesini farkederek buna izin verebilmesi için gerekli koşulları yaratmak seansların ana hedefi. Yapmaya çalıştığımız nöroloji ve fizyolojinin görevlerini yerine getirmelerinin desteklenmesi. Biyolojik ilkeleri anlayıp onunla çalışabilmek ve uygun koşullar altında zaten nasıl yapacağını bildiği şeyleri yapması için onu desteklemek ve güçlendirmek.

SE insan deneyimine bütünsel bir yaklaşımla odaklansa da bu çalışma birçok yönden temelde kognitif bir yaklaşımdır. Bunun sebebi deneyimin gözlemine bakmamızdır. Deneyimi gözlemleme kapasitesini artırarak sistemin kendi kendini regüle etmesine imkan sağlayan doğuştan sahip olunan eğilimleri uyandırıyoruz.

Seanslar yaklaşık 1.15 dakika sürer. Randevu için bizi arayabilir veya do-um@do-um.com adresine mail atabilirsiniz.

Somatik Deneyimle ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın…

"Bana göre,
kendilerine yakından bakma cesaretini
gösteren travmatize olmuş kişiler
genelde kendi ruhlarının en iyi uzmanıdır.”
Franz Rupert

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum