Melody De Visscher Büyükkaraca
Emzirme Danışmanı

Ben kimim? Melody De Visscher Büyükkaraca ben. Belçikalıyım ve 10 sene boyunca gazetecilik yaptım. Doğal ve sağlıklı yaşam üzerinde yazıyordum. Doğal doğum hakkında yazmaya başladığım an, hamile kaldığımda, bu şekilde doğurmak isteyeceğimi biliyordum.

1 Ekim 2012’de oğlum Jazz doğdu... Sezaryenle... 
Emzirmeye başladığım andaysa, emzirmenin hayal kırıklığımın üstesinden gelmemi sağlayacağını ve her şeyi onaracağını hemen anladım. Ancak o sırada, bir sonraki hedefimi de bulduğumu henüz bilmiyordum.Emzirmeye aşık oldum. Bebeğim anne sütünden başka bir şey almazken öyle hızlı, öyle hızlı büyüyordu ki kendimi kudretli hissetim! Harika olan bir diğer şey de, her emzirmede, damarlarımda dolaşan oksitosin diğer bir deyişle ‘aşk hormonu’ sayesinde, bebeğime karşı duyduğum bağlılık artıyordu.

Emzirme bir TUTKUya dönüştü. Artık onun hakkında her şey bilmek istiyordum. Gazeteci olarak araştırma yapmaya zaten alışıktım. Okumaya başladım. Devamlı, hiç durmadan okuyordum. Okuyordum, konuşuyordum, hatta o kadar çok ki eşim başka şeylerden bahsetmem için bana yalvarmaya başladı. Bu noktada gerçeklerden daha fazla kaçamazdım: emzirme danışmanı olacaktım.

Childbirth International’dan eğitim almaya karar verdim. Daha da fazla okudum, çokça pratik yaptım ve mümkün olduğunca çok anneye ve bebeğine hak ettikleri bilgi, yardım ve desteği vermek üzere kendimi Doum’da buldum. Dört dili akıcı olarak konuşuyorum: Fransızca, Hollandaca, İngilizce ve Türkçe.

Keyifli bir emzirme süreci geçirmeniz için sizinle telefon veya internet üzerinden, kişisel olarak tanışmak isterim. Haberlerinizi bekliyorum!

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum