Selen Karasu

Selen Karasu 4 Nisan 1985 Kuşadası doğumlu. Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini Amerika Virginia eyaletinde tamamladı. Old Dominion Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Çocukluğundan beri kendisine “neden” sorusunu sorarken buldu. Bu onu devamlı yeni birşeyler keşfetmeye ve öğrenmeye itti.  Hayatı verimli yaşamanın yollarını ararken, 200 saat Hatha Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. İlk olarak kendi yoga pratiğini daha iyi anlamak için çıktığı bu yola uzun süre sonra ders vermek olarak devam etti. Hiç bir şey için geç değil diyerek, 30 yaşında çocukluk hayali olan tiyatro eğitimini almak için Craft oyunculuk atölyesine başladı. İki sene süren bu eğitimde çeşitli disiplinlerde çalışmalar yaptı. Bu eğitim sürecinde sahnede nefesinin kesildiği anda bu yolculuğun başında tanıştığı Seçkin Gülay Çelebi ile tekrar yolları kesişti. Seçkin Hoca ile 100 saatlik Pranayama Eğitmenlik eğitimini tamamladı. Her gün yeni bir şey keşfetme arzusuyla içindeki çocuğa söz geçiremeyen Selen, Dide Çelen Arıman ile Tao Vinyasa Uzmanlık eğitiminin ardından Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Uzmanlaşma eğitimini tamamladı. Her öğreti ona başka açılardan görmesini ve her geçen gün kendi gerçeğine sefkatli bir şekilde sahip çıkmasını öğrettiğini söylüyor. Bu gerçeği her geçen gün önce kendinde sonra derslerinde paylaşmayı arzu ediyor.

Aynı zamanda kendisinin yazar ve oyuncu ekibinde olduğu ''Filler Hakkında Konuşssak'' oyunuyla hayalinin ilk meyvesini vermekten çok mutlu. 

Yoga Eğitimleri:

200 RYT  Hatha Yoga Uzmanlaşma Programı, Alper Bayraktar, Ağustos 2015 - 2016

100 RYT  Nefes & Meditasyon Uzmanlaşma Programı, Seçtin Gülay Çelebi, 2017

30 RYT  Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı, Dide Çelen Arıman, 2018

200 RYT  Yin Yoga Uzmanlaşma Programı, Berivan Aslan Sungur, 2019

30 RYT   Kendine Yaklaşmak İnzivası, Berivan Aslan Sungur &  Dr. Erdoğan Çalak, 2019 (Asana, Pranayama, Meditasyon Psikoloji & yoga felsefesi üzerine konuşmalar)     

9 gün    Monika Nataraj ile Mistik Dans inzivası (Dişil &Eril Enerji çalışmaları), Ağustos  2018
                                            

Oyunculuk Eğitimleri:

Deniz Erdem Studio Eric Morris / Feldenkrais, Nisan - Haziran 2018                                    

Toy İstanbul Yazarlık Atölyesi, Kemal Hamamcıoğlu, 2018 - 2019

Craft Oyunculuk Atölyesi, 2016  -  2018            

Yaz Kampı Oyunculuk, Deniz Erdem Harika Uygur, 2016    
                  
Yaz Kampı Modern Dans, 
Ses Teknikleri Atölyesi, Tiyatro Medresesi, 2017
               

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum