Süheyla Pınar-Alper
Eğitim Bilimci - Sosyolog, Duygu ve Farkındalık Danışmanı. AP Türkiye Şiddetsiz Şefkatli Ebeveynlik Lide
ri

Süheyla Pınar-Alper 1974'te Brüksel’de Defré Pedagoji Enstitüsü’nden (Devlet Yüksek Pedagoji Enstitüsü) Pedagoji diplomasını, 1980'de Kanada’da Winnipeg Üniversitesi, Sosyoloji Lisansını ve 1986'da ODTÜ’den Sosyoloji Yüksek Lisans diplomasını aldı.

1974-2018 yılları arasında sırasıyla Ankara Tevfik Fikret Lisesi, Ankara Charles de Gaulle lisesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde binlerce öğrenci yetiştirdi. 20 yıl görev yaptığı Bilkent Üniversitesi'nden emekli olduktan sonra İstanbul'a geldi.

2012'de, merkezi İngiltere’de bulunan GoE'den (The Guild Of Energists) EFT (Duygusal Özgürleşme) Uluslararası Master Uygulayıcı Sertifikası, ve İleri  EMO (Duygusal Dönüşüm) Uluslararası Uygulayıcı Sertifikasını aldı.

2017'de Çocuklarla, Ergenlerde ve Her Yaş Çocuğu ile Oyunla Terapi Çalıştayını Ottawa'da Dr. Christine Dargon ile tamamladı.

2018 yazında, Ottawa'da Dr. Kimberley Sogge'un kolaylaştırıcı olarak sunduğu Dr. Kristin Neff öğretisi 8 haftalık Farkındalık ve Öz şefkat çalıştaylarına katıldı.

2018 yılında bir sivil toplum kuruluşu olan Attachment Parenting International'dan Türkiye Şiddetsiz Şefkatli Ebeveynlik Lideri akreditasyonunu aldı. 

Aralık 2018'de Alemka Dauskardt ve Max Dauskardt ile Aile Dizimi Kolaylaştırıcı Eğitimine başladı.

Üniversite'deki derslerinin yanısıra, 1996'dan bu yana bireysel ve kurumsal duygusal zeka, farkındalık, etkili iletişim ve şiddetsiz iletim odaklı eğitimler veren danışmanlık yapan Süheyla Pınar Alper'in çocuk ve yetişkin öyküleri, bağ odaklı ebeveynlik (AP), kişisel gelişim ve eğitim konularında yayınlanmış yazıları ve çevirileri vardır.

Birikimlerini danışmanlık çalışmalarında bütünleştirerek, değişime açık her yaştan yetişkine ulaşabilmenin, onlara ışık tutabilmenin keyfini yaşadığı bir yaşam döneminde olduğu için mutluluğunu ve heyecanını her fırsatta dile getiren Süheyla Pınar Alper, anneliğin her adımını dolu dolu yaşamış, iki yetişkin çocuk annesidir. 

Sevgiyi bilgi ve farkındalıkla birleştirince, önce kendimize, çocuklarımıza ve tüm yakın ilişkilerimize, sonra da dalga dalga tüm evrene yayılacak mucizeler yaratabileceğimizi düşünen Süheyla Pınar-Alper yaşamı boyunca gücünü, yaşama sevincini gençlik yıllarında zayıflığı olarak algıladığı duygularından, sevgi ve bilgiden alan bir kadındır. 

Danışmanımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi web sayfasında bulabilirsiniz: www. suheylapinar.com

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum