Clémence Jeay

Osteopati Uzmanı


Clémence Jeay Fransız bir osteopati doktorudur. 2010 da Lion’daki CEESO’dan mezun olduktan sonra bir yıl çoğunlukla pediatri ve hamilelik kanularına yoğunlaşan bir uzmanlık eğitimine devam etmiştir. 2015’e kadar Fransa’da özel bir klinikte aralarında hamileler ve yenidoğanlar da bulunan geniş çeşitlilikte bir hasta grubunu tedavi etmiştir. Bu dönem boyunca kadınlara hamilelikten kaynaklanan siyatik, bel ağrısı ya da kasılmış rahim ağrıları gibi sıkıntılar için yardım etmiştir. Ayrıca doğumlarını kolaylaştırmak için bir çok anne adayını leğen kemikleri, kasları ve eklemleri üzerinde çalışarak doğuma hazırlamıştır. Aynı zamanda yeni annelerle hamilelik boyunca gerilmiş bölgeler ve sezaryen yaralarının ileride sorun çıkarmaması üzerine çalışmıştır. En son olarak Clémence yenidoğan bebeklerdeki plagiosefali, reflü, uyku problemleri, kolik, tortikolis ya da emme problemleri gibi sorunlara tedavi etmiştir.

Torino’daki Italyan Osteopati Okulu’ nda (Scuola di Osteopatia Italiana) 2010 yılından bu yana yarı zamanlı eğitmen olarak çalışmakta ve anatomi, fizyoloji ve osteopatik teknikler konulu dersler vermekte ve klinik çalışmalara hazırlıkları idare etmektedir. Duygular ve beden tepkileri ve psikolojinin fiziksel sağlığa etkileri konulu seminerler düzenlenmesine yardımcı olmuştur. Bu deneyimler sayesinde çeşitli alternatif teknikler osteopatiye yaklaşımını şekillendirmiştir. Sıklıkla bedensel-duygu terapi (somato-emotional therapy) tekniklerini kullanarak bedeni olduğu kadar zihni de tedaviye dahil eder.

 

2015 te İstanbul’a tanışınmış olmasına rağmen tutkusu olan osteopati, beden sağlığı ve bedensel-duygu terapisi konularında Italya dahil dünya genelinde seminerler vermeye ve katılmaya devam etmektedir.

 

DOUM Aileleri ne diyor?Kayıt


Bizden haber almak için kayıt ol!

gönder


Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu sayfada yazılan bilgiler doktora danışılmadan tedavi amacıyla kullanılmamalıdır.


Copyright © 2018 do-um.com | Tüm Hakları Saklıdır.
Artwork by Ekin Nayır
Longplay Dijital Ajans Hizmetleri Logo


doum